Krakowska Wyższa Szkoła Promocji i Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia! :)))

Ogłoszenie

SzCzĘśLiWeGo NoWeGo RoQ STUdenciaki! ;)

#1 2009-08-28 15:35:19

goosiekk

Gość

Do studentów KWSPZ na kierunku Kosmetologia...

Hej. Wybieram się do tej szkoły za rok... Mam kilka pytań, mam nadzieje ze pomożecie... Wybieram sie na studia dzienne i chciałam zapytać czy jest bardzo ciężko czy da sie przeżyć?? I w ogóle jak tam jest z rekrutacją, moze ktos sie orientuje? )

#2 2009-09-15 18:10:17

magda

Gość

Re: Do studentów KWSPZ na kierunku Kosmetologia...

Rzadko tu zaglądam więc dopiero teraz masz odpowiedz.
W październiku zacznę 2 rok na dziennych.
Jak jest? Powiem w ten sposób - jeśli myślisz, że będziesz się uczyła tutaj tylko piłowania paznokci to jesteś w błędzie. Jest tutaj bardzo dużo przedmiotów medycznych. Anatomia, genetyka, biochemia, histologia to tylko niektóre. Chociaż histologia to banał
Musisz się uczy innego wyjścia nie ma.
Anatomia jest do przejścia. Praktycznie na każdym kolosie pytania powtarzają się z poprzednich lat. Tylko uwaga, wersji jest tak dużo, że naprawdę trudno trafić na swoją.
Podstawy chemii na 1 semestrze... Jeśli w liceum przyłożyłaś się do chemii to nie będziesz miała żadnych problemów. Kobieta żyje w swoim świecie i wcale nie potrafi tłumaczyć. Na pocieszenie dodam, że nasz rocznik zwolniła z egzaminu jeśli w pierwszym terminie zaliczyłaś oba kolosy. Czyli wystarczyło mieć dwie 3. Dodatkowo na kolokwiach była istna praca zbiorowa, dzięki której udało mi się przejść bez szwanku
Ogólnie nastaw się na zakuwanie chemii bo na 2 semestrze, gdzie już wchodzi biochemia jest tylko gorzej.
Wykładowcy zapamiętują po twarzach, więc jeśli będziesz chodziła na wykłady to będziesz miała lekkie fory. W sumie to zależy u kogo ale większość właśnie ma taką zasadę.
Co mi się nie podoba, to to, że z każdej nieobecności trzeba się usprawiedliwiać. Chyba, że na przedmiocie są losówki. Czyli jeden wykład, bądź ćwiczenie możesz opuścić i nikomu nie musisz się z tego tłumaczyć.

Pytałaś o rekrutacje. Takowej to nie ma. Musisz złożyć wymagane dokumenty i uiścić wpisowe. Decyduje kolejność zgłoszeń. W kwesturze możesz zresztą zwrócić uwagę prze której pozycji ciebie wpisują i będziesz wiedziała ile miejsc jest jeszcze wolnych. Dodatkowo tego samego dnia będziesz musiała wypełnić test z języka angielskiego. Na jego podstawie przydzielają do grup. Ja trafiłam do 17 czyli ostatniej. W związku z czym mam najbardziej zaawansowany angielski.

Trochę się rozpisałam...
Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to napisz na mail: bereza.magdalena@gmail.com
Na pewno odpowiem.
Pozdrawiam

#3 2010-06-02 15:06:23

gość2

Gość

Re: Do studentów KWSPZ na kierunku Kosmetologia...

baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo "mądra" osoba napisała odpowiedź na zadane pytania.

#4 2010-09-15 15:18:31

betitka

New member

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Do studentów KWSPZ na kierunku Kosmetologia...

Hej jestem studentka kosmetologi z pierwszego roku.
Poszukuje mieszkania lub pokoju do wynajecia od zaraz.
Jesli macie jakies informacje dajcie znac .

to jest moje gg:13193746

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora